Ile kosztuje nocleg w Sztokholmie?

Gdzie spać w Sztokholmie? Najlepsze dzielnice w atrakcyjnych cenach i lokalizacjach.

Dlaczego warto wybrać Sztokholm?

Sztokholm z roku na rok przyciąga coraz to większe tłumy turystów złaknionych skandynawskich widoków. Stolica Szwecji zwana przez niektórych “Wenecją północy” to niewątpliwie cudowne miejsce pełne atrakcji i przepysznego jedzenia. Przeglądając internet możesz się natknąć na mnóstwo ofert o tym gdzie spać w Sztokholmie. Najlepsze dzielnice wyróżnia przede wszystkim:

  • lokalizacja
  • cena
  • atrakcje turystyczne

Najlepsze dzielnice Sztokholmu

Decydując się na nocleg musisz zastanowić się przede wszystkim w jakim otoczeniu pragniesz spać. W Sztokholmie jest mnóstwo opcji, począwszy od cichych miejsc pełnych natury, aż po miejsca w których każdy jest w ruchu. Kolejnym kryterium będzie cena. Dzielnice na obrzeżach będą zdecydowanie tańsze od tych w centrum miasta. Trudniej będzie również z transportem. Oto kilka najbardziej atrakcyjnych dzielnic:

Norrmalm

Jest to dzielnica znajdująca się w centrum miasta. W okolicy mieszczą się sklepy, dworce kolejowe oraz mnóstwo punktów gastronomicznych. Panuje tutaj typowy zgiełk charakterystyczny dla okolic centrum. W kwestii cen panuje tutaj różnorodność. Od tanich hosteli po luksusowe pięciogwiazdkowe hotele z basenami. Dzielnica, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Östermalm

Najdroższa i najbardziej luksusowa dzielnica mieszcząca się na wschód od Norrmalm. Ekskluzywne hotele z fantastycznymi widokami oraz wspaniała jakość obsługi to niewątpliwie największy atut Östermalm. Najtańsze noclegi zaczynają się tutaj w cenach od 400-500 zł za dobę co stanowi nie lada wydatek dla naszego portfela. Wybór ewidentnie dla ludzi, którzy uwielbiają wysoką jakość za równie wysoką cenę.

Gamla Stan

Gamla Stan to zdecydowanie wybór dla fanów staromodnej architektury i historycznych wnętrz. Dzielnica znajduje się na terenie starego miasta i ciężko będzie się dostać stąd gdziekolwiek w szybkim tempie. Znaczna odległość od stacji metra to niestety niejedyny problem. Ceny nie są również zbyt przyjazne, gdyż płaci się tutaj niejako za obecność w historycznym miejscu i oglądanie zabytków. Wybór idealny dla pasjonatów sztuki.

Vasatan

Dzielnica typowo mieszkalna. Nie znajdziemy tu zbyt wiele atrakcji ani drogich hoteli. Cena za nocleg w tym miejscu jest dużo bardziej przystępna i waha się w przedziale od 150-200 zł za dobę. Znacznie dalej będzie również do centrum, do którego dostaniemy się najszybciej komunikacją miejską.

Kungsholmen

Pierwsza dzielnica-wyspa, która znajduje się na zachód od starego miasta. Cała wyspa wolna jest od zgiełku, tym bardziej będzie to doskonały wybór dla ludzi pragnących odrobiny wytchnienia od codziennych spraw. Znajdziemy tu parki, spokój, ciszę, a także pokoje w bardzo przystępnej cenie.

Södermalm

Dzielnica Södermalm również mieści się na wyspie, tym razem na południe od Gamla Stan. Miejsce to znane jest głównie z jego mocno imprezowego charakteru. Pełno tutaj pubów oraz kultowych knajpek, w których znajdziemy dużo wspaniałej rozrywki. Jeżeli chodzi o nocleg to jest stosunkowo tani jak na Sztokholmskie standardy. Jedynym minusem, który może niektórym pokrzyżować szyki podczas zwiedzania to niestety spore nachylenie wyspy, przez co dość często będziemy zmuszeni wchodzić pod górkę.

Dodaj komentarz