Korzyści wynikające z wykupienia ubezpieczenia OC w firmie PZU

W Polsce kierowcy muszą mieć wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Zakres działania polisy jest regulowany przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, dlatego firmy ubezpieczeniowe nie mogą swobodnie ze sobą konkurować, zmieniając poziom ochrony użytkowników aut. Mogą jednak oferować zróżnicowane ceny składki ubezpieczenia OC, a także możliwości rozszerzenia podstawowego wariantu polisy. Warto przyjrzeć się opcjom, jakie proponuje znana i ceniona firma PZU.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Kierowcy w naszym kraju są zobowiązani do posiadania aktywnej polisy OC, dlatego zazwyczaj są zainteresowani najtańszą ofertą na rynku. Za brak utrzymywania ciągłości ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej istnieje możliwość nałożenia kary przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Polisa OC pozwala zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych w trakcie jazdy autem. W firmie PZU dotyczy to nie tylko samej podróży, lecz także wsiadania, wysiadania z samochodu, a także jego załadunku i rozładunku. 

Wysokie sumy gwarancyjne

Kolejną zaletą oferty firmy PZU jest wysoka suma gwarancyjna, która dochodzi do 1 miliona euro w przypadku szkód na mieniu i ponad 5 milionów euro, jeśli szkody dotyczą osób. Odszkodowanie jest możliwe do uzyskania bez względu na to, czy obrażenia ciała odniósł kierowca auta, czy pasażerowie. Na środki finansowe można liczyć po uszkodzeniu pojazdu, a także w przypadku konieczności leczenia osób poszkodowanych. Oddzielne regulacje dotyczą śmierci osoby ubezpieczonej lub towarzyszącej kierowcy w samochodzie.

Szybka pomoc na drodze

Podstawowy zakres ubezpieczenia OC w firmie PZU może być rozszerzony na wiele sposobów. Popularną usługą jest Pomoc w Drodze, czyli pakiet Assistance gwarantujący szybki dojazd pomocy drogowej, jeśli auto zostało uszkodzone lub unieruchomione na drodze. PZU organizuje wtedy naprawę pojazdu lub dojazd do warsztatu naprawczego. Usługa obejmuje także pokrycie kosztów holowania auta na maksymalną odległość 150 km lub kosztu parkowania samochodu przez 3 dni. 

Inne udogodnienia w firmie PZU

Wsparcie finansowe ze strony PZU jest możliwe do uzyskania także za szkody wynikłe podczas poruszania się za pomocą urządzenia takiego jak rower, hulajnoga lub wózek inwalidzki. Firma określa tego rodzaju pojazdy jako urządzenia transportu osobistego, w skrócie UTO. Suma gwarancyjna w tym przypadku nie jest wysoka i wynosi 5 tysięcy złotych. Pozwala to jednak uporać się z najważniejszymi problemami po wystąpieniu problemu podczas podróży.

Usługi firmy PZU pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia na drodze. Wykupioną polisę trzeba jednak dostosować do indywidualnych potrzeb, szczególnie w przypadku wykonywania wyjazdów na duże odległości poza swoje miejsce zamieszkania. W razie wątpliwości warto skonsultować się z pracownikiem firmy lub umówić na osobistą wizytę agenta ubezpieczeniowego.